S.S.S.

Antalya Klima Servisi 7/24

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Havalar sıcakken en iyi serinleme alternatifi klimalardır. Bu nedenle klima alırken, bunaltıcı sıcaklardan kurtularak tam kapsamlı bir ferahlık yaşamanızı sağlayacak bir klimayı tercih etmeniz önemlidir. İhtiyacınızı karşılayacak bir klimayı tercih etmeniz için hazırlanan klima alırken dikkat edilmesi gerekenler rehberi, en uygun klimayı seçmeniz konusunda size yol gösterecektir.
 • Klima Neden Bir İhtiyaçtır?
  Klima vücudun gerçekleştirmekte zorlandığı anlarda, vücut ve bulunulan ortamın ısıları arasındaki dengeyi sağlar, nem oranını düzenler, kirli havayı temizler. Sağlıklı bir insanda olması gereken 37 derecelik vücut sıcaklığı da bu ısı transferi sayesinde muhafaza edilir. Soğuk ortamlarda insan vücudu ürettiğinden daha fazla ısı kaybeder. Sıcak ortamlarda ise vücuttaki artık ısının dışarıya atılmasında zorluk yaşanır. Bunu kolaylaştırmak için vücut terlemeye başlar. Biriken ter buharlaştıkça vücutdan ısı çeker ve vücut serinler. Yaşanılan ortamın konforlu olması için genellikle 22-27 derecelik bir sıcaklık, % 40-60’lık bir nisbi nem oranı idealdir. İşte klima cihazları her mevsim ve her koşulda, sağlıklı bir ısı, dengeli nem oranı ve temiz bir hava solumamızı sağlarlar.
 • A+ Enerji Klima Ne Gibi Fayda Sağlar?
  Sıcak ve soğuk havalarda imdadınıza koşan klimaların pek çok türde ve modelde olduğunu duymuşsunuzdur. Ancak klima modelleri klimanın kullanılacağı odanın büyüklüğüne göre belirlenirken, klima türleri enerji sarf edişlerine ve ekonomik düzeyde kullanım sunmalarına göre şekillenir. Siz de klima tercihi yaparken zorlanıyorsanız ve A+ enerjilerin ne demek olduğu hakkında bir bilginiz yoksa bu yazıyı dikkatle okuyarak bilgi sahibi olabilir ve ev ekonominize bir katkıda bulunabilir ve enerji tasarrufu yaparak da ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz. ‘A+ enerji klima ne gibi fayda sağlar?‘ sorusunun cevabını da kolayca öğrenebilirsiniz.
 • Klima İle Isınabilir Miyim?
  Klima temel olarak ısı pompası mantığına göre çalışan ve içinde bulundurduğu kompresörle enerji üretebilmek için şebekeden enerji çeken bir üründür. Kısacası elektrik ile çalışmaktadır. Fakat klima, infrared veya rezistanslı ısıtıcılar gibi elektrik enerjisini direkt olarak ısı enerjisine çeviren sistemlere göre daha az tüketime sahiptir. Bunu basit bir örnekle açıklamak gerekirse; elektrikli ısıtıcılar şebekeden 1 kW elektrik enerjisi tükettiklerinde 1 kW ısı enerjisi üretirler. Klimalar ise şebekeden 1 kW elektrik enerjisi tüketince 4 kW ısı enerjisi üretebilirler. Klimalar ısı pompası çevrimi gereği performans katsayıları oranında diğer elektrikli ısıtıcılardan daha verimlidir. Ayrıca klimaları tüketim anlamında elektrik enerjisi dışındaki fosil yakıtlarla da karşılaştırmak mümkündür. Her geçen gün gelişen teknoloji ve COP (Coefficient Of Performance - Performans Katsayısı) değerlerinin artmasıyla artık klimalar günlük hayatımızda kullandığımız tüm cihazlarla rekabetçi hatta daha iyi noktalara gelmişlerdir. Tasarrufun yanında ortamdaki havayı filtre edebilmeleri, düşük ses seviyeleri ve daha az CO2 emisyonu salımı özellikleri ile özellikle Akdeniz, Ege ve Marmara bölgelerinde klima kullanımı her geçen gün daha da artmaktadır.
 • Klimanın Yerini Degiştirmek İstersek Ne Yapmalıyız?
  Klimanın tekrar yerleştirilmesi özel bilgi ve beceri gerektirir. Taşınma, model ve yer değişimi için yetkili servislerimizle görüşmelisiniz.
 • Multi Split Klima Nedir?
  Multi Split çoklu split anlamına gelmekte olup, birebir split klimalarda olduğu gibi bir tek dış ünitesi bulunmakta buna karşılık birden fazla iç ünite bu tek dış üniteye bağlanmaktadır. Böylece dış ünitelerin yerleştirlmesinden doğacak yer sıkıntısı ya da bina dışında oluşacak çirkin görüntü önlemektedir. Herbir oda birbirinden bağımsız kontrol edilebilmektedir. Mitsubishi Electric Klima Sistemlerinde, 1 dış üniteye 2 -3-4 ve 8 adete kadar iç ünite bağlanabilen çeşitli multi sistem seçenekleri bulunmaktadır.


 • Klimanın Kötü Koku Yaymasının Sebebi Nedir?
  Birçok ev ve iş yerlerinde kullanılan klimalar serinleme amacı ile çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yaz aylarında serinleme amacı ile kullanılan en etkili elektronik araçlar olmaktadır. Düzenli bakım ve doğru kullanım sonucu çok uzun yıllar sorunsuz olarak kullanmanız mümkün olmaktadır. Doğru kullanılmadığı takdirde klimanız birçok soruna neden olabilir. Bunların başında ise kötü koku geliyor. Klimanın kötü koku yaymasının sebebi nedir? Sorusunu kullanıcıların hemen hemen hepsi merak ediyor. Araçlarınız da dâhil olmaz üzere pek çok ortamda kullanılan klimalar kötü koku yaymasının pek çok sebebi olabilir.
 • Klimadan Ses Geliyorsa Ne Yapmalısınız?
  Klimalar iç ortamda bulunan havanın filtre edilmesini sağlayan, yaz aylarında ise serinleten, kış aylarında ortam sıcaklığını arttıran, elektrik yardımı ile çalışan cihazlara verilen isimdir. İnsan yaşamını oldukça kolaylaştıran klimalar, yaygın olarak günümüzde kullanılmaktadır. Çoğunlukla klimanın çalışma sesi kişiler tarafından hiç anlaşılmamasına rağmen, bazı sorunlardan dolayı klimalar sesli çalışabilir. Klimadan ses geliyorsa ne yapmalısınız sorusuna yanıt bulabilmek için aşağıdaki bilgileri inceleyebilirsiniz.
 • Klima Su Akıtıyorsa Ne Yapmalı?
  Kullanım alanlarında soğutma veya ısıtma sistemleri olarak hizmet veren ve sağladıkları konfor nedeniyle tercih edilen klimalarda, zaman zaman bazı arızalar ile karşılaşılıyor. Karşılaşılan arızalardan bir tanesi, sistemin su akıtmasıdır ve bu durumda doğal olarak, klima su akıtıyorsa ne yapılmalı sorusuyla karşı karşıya kalacaksınız
 • Klimadan Enerji Tasarrufu Nasıl Yapılmalıdır?
  Her mevsim farklı özellikleri ile yaşanıyor. Yaz ayları çok sıcak, kış ayları ise çok soğuk geçiyor. Bu durumlar da bir ısıtıcıya ve soğutucuya ihtiyaç duyuluyor ve bu iki özelliği de bünyesinde barındıran klimalar, çoğu zaman hayat kurtarıcı düzenekler oluyor. Ancak klima kullanımı da bazen oldukça yüksek maliyetlerle sonuçlanabiliyor. Elektrik yakımı çok hızlı olan klimalar, çok fazla enerji harcanmasına ve yüksek tutarlı elektrik faturası gelmesine yol açıyor. İşte bu durumu önlemek için birkaç tasarruf yolu bulunuyor. Enerji ve elektrik yakımını azaltacak bu tasarruflar, klimayı daha verimli kullanmaya yarıyor. Peki, klimadan enerji tasarrufu nasıl yapılmalıdır? Birkaç yöntem ile tasarruf yapmak mümkündür.
 • Klimayla Isınırken Tasarrufu Arttırıcı Neler Yapabilirim?
  Klimalardan en yüksek verimi elde edebilmek için, iç ortamda talep edilen ayar sıcaklığının da doğru belirlenmesi gerekir. Çok yüksek sıcaklık değerlerine ayarlanması durumunda, gereksiz yere enerji sarfiyatı, düşük sıcaklık değerlerine ayarlanması durumunda ise konforsuz bir ısınma durumu ortaya çıkabilir. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübeler ve memnun müşterilerimizden aldığımız geri bildirimler ile, bu ayar sıcaklığının 21 ⁰C olduğunu söyleyebiliriz. İç ortam sıcaklığının 1⁰C artması demek, enerji tüketiminin %10 artması, COP (Coefficient Of Performance – Performans Katsayısı) değerinin de %4 oranında düşmesi anlamına gelir.
Antalya Klima Servisi

İşimiz Kalite, Ekonomik Hizmet

https://antalyaklima724.com
1

Teknolojik ve Güncel

Teknolojiye entegre ve modern klima servis hizmeti. Klima yetkili servisi
https://antalyaklima724.com
2

Profesyonel Ekip

Antalya Klima Servisi 7/24 ekibindeki tüm elemanlarımız ustalık belgeli ve profesyonelce çalışmaktadır
https://antalyaklima724.com
3

Hızlı Destek

Günün her saatinde anında ve sonuç odaklı servis hizmeti. Aynı gün klima servis hizmeti
https://antalyaklima724.com
4

24/7 Çağrı Merkezi

Güler yüzlü Personel Tam Donanımlı Araçlar Profesyonel Çağrı Merkezi

Haberdar Olmak İçin Kayıt Olabilirsiniz

Bizi Seçen Tüm Müşteri ve Dostlarımıza Teşekkürler Ederiz!